Petycja w sprawie nie podejmowania uchwały w sprawie podwyżek za śmieci.

smieci

Prezydent Bydgoszczy chce kosztami wynikającymi z nieudolności obsługi systemu gospodarowania odpadami w mieście obciążyć mieszkańców. Płacić więcej mają ci , którzy dobrze wywiązują się z podpisanych z miastem umów. A to Urząd Miasta i jego agendy nie potrafią zobligować około 40 tysięcy bydgoszczan do płacenia za wywóz odpadów. Służby miejskie nie potrafią też ustalić sprawców kosztownych w likwidacji nielegalnych wysypisk śmieci. Wynika to z „Analizy finansowania systemu gospodarki odpadami w mieście Bydgoszczy” przygotowanej w 2017 roku. W przypadku zastosowania rekomendowanej , nowej w Bydgoszczy metody obliczania opłat za śmieci od powierzchni mieszkań – nastąpią drastyczne podwyżki sięgające nawet 490 – 600 złotych rocznie. ( tabela 43 i 45).

Do czasu szczegółowego rozliczenia całego systemu gospodarowania odpadami w mieście Bydgoszczy nie może nastąpić podwyżka

RAZEM DLA BYDGOSZCZY

Link do petycji (kliknij)

PLIKI DO POBRANIA:
Uzasadnienie_petycji (kliknij i wydrukuj)
lista podpisów_petycja (kliknij i wydrukuj)

Jeśli chcesz podwyżek to nic nie rób jeśli NIE CHCESZ PODWYŻEK to

1. powiel podpisz – może cała rodzina – daj sąsiadom
2. podpisane prześlij lub przynieś na adres , Opławiec 221a lub Jezuicka 1 Ratusz 2 piętro skrzynka Radnego Bogdana Dzakanowskiego albo przynieś jak będziemy składać Panu Prezydentowi Rafałowi Ruskiemu w dniu 20 czerwca godz 16:30 przed Ratuszem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.