Czy warto składać petycje podpisane przez mieszkańców? Oczywiście, że tak

smukalska petycja (1)

29 marca 2017 roku Rada Miasta w odpowiedzi na PETYCJĘ mieszkańców złożoną przeze mnie w dniu 19 stycznia 2017 roku podjęło stanowisko.

Rada Miasta przyznaje nam mieszkańcom rację w sprawie kompleksowej przebudowy ul. Smukalskiej w 2017 roku, że nasza petycja jest zasadna. Przetarg na przebudowę ulicy ogłoszony zostanie w tym roku, a realizacja rozpocznie się w 2018 roku.

Podobne petycje mieszkańców w sprawie budowy ulicy Sanatoryjnej, Piaski i Botanicznej również zostały rozpatrzone pozytywnie.

Cieszy mnie taki przebieg zdarzeń, ponieważ dowodzi to, że mimo niechęci części Radnych i Prezydenta do naszych spraw, warto podejmować inicjatywy.

Przykre w tym wszystkim jest, że decyzje podejmowane są jedynie pod wpływem protestu mieszkańców i gdy sami upomną się o swoje sprawy. Podobno Prezydent reprezentuje Nas i ma działać dla realizacji zadań własnych gminy, a realizowane jest to dopiero po wielokrotnym upominaniu się mieszkańców.

Zastanawiam się czy mieszkańcy mają wybierać formę petycji czy tak jak inni mieszkańcy z baraków ostrzejsze formy m.in. na ul. Smoleńskiej, po tym jak dowiedzieli się o 130% podwyżkach czynszu. Przyszli do Pana Prezycenta i w ciągu 24h przekonali go, że to była zła decyzja. Sprawa ulicy ciągnie się od lat, a protest trwał 1 dzień. Pytanie czy mieszkańczy muszą „odwiedzać” Prezydenta za każdym razem jak podejmie według mojej oceny błędną decyzję lub zwleka z działaniem?

Pozdrawiam
Bodgan Dzakanowski

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.