Spotkanie w sprawie JOW

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wtorkowym spotkaniu na temat JOW. Takiego entuzjazmu dawno nie widziałem.
100_3986

Dla tych, którzy nie mogli na organizowane przeze mnie spotkanie przybyć, krótka relacja. W sali Hotelu Park spotkali się wczoraj zwolennicy jednomandatowych okręgów wyborczych z terenu całego województwa. Około sto osób wysłuchało prezentacji profesora Janusza Golinowskiego, który przybliżył ideę JOW i – niestety – zagrożenia płynąca z bardzo ogólnego pytania, jakie znajdzie się we wrześniowym referendum na kartach do głosowania. Mówiąc w skrócie: jednomandatowe okręgi wyborcze to bardzo dobre narzędzie, ale pod warunkiem, że zostanie wprowadzone tak, jak postuluje to Ruch JOW.

W spotkaniu wzięło udział wiele osób z Bydgoszczy, okolicznych gmin i powiatów, byli także przedstawiciele z Włocławka. W efekcie kilkadziesiąt osób zawiązało komitety referendalne w Bydgoszczy, w około 70 gminach województwa kujawsko-pomorskiego takie komitety albo są już zgłoszone, albo są w trakcie zawiązywania się. To duża siła, ale – jak przekonuje Paweł Kukiz – chodzi o to, żeby komitetów referendalnych powstawało jak najwięcej, bo każdy działa w innym środowisku, ma możliwość uświadamiania ludzi na temat JOW w inny sposób. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy założeniu swojego komitetu lub chciałby dołączyć do istniejącego, proszę o kontakt na adres kontakt@kukizbydgoszcz.org lub mój prywatny mail: blr@op.pl

O spotkaniu: w Radiu PiK

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.